Szanowni Obserwatorzy Komet,
W związku z rezygnacją dr. Tomasza Ściężora z funkcji przewodniczącego i koordynatora Sekcji Obserwatorów Komet PTMA oraz moją rezygnacją z funkcji drugiego koordynatora Sekcji, od 1 stycznia 2008 r. zawartość niniejszej strony nie będzie aktualizowana aż do chwili ustalenia nowych koordynatorów. Obserwatorzy komet swoje obserwacje mogą kierować do Centrum Obserwacji Komet: http://cok.astrohobby.pl
mgr Marcin Filipek


Sekcja Obserwatorów Komet (SOK) oficjalnie działa od roku 1989 jako jedna z sekcji naukowych Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Siedziba Sekcji znajduje się w Krakowie. Koordynatorem jest Marcin Filipek.
          Celem Sekcji jest informowanie swoich członków o kometach, których obserwacja jest możliwa przez amatorów, zbieranie nadchodzących obserwacji i ich opracowywanie. Sekcja współpracuje ze Smitshonian Astrophysical Observatory (USA), gdzie są wysyłane wszystkie obserwacje a następnie publikowane w kwartalniku International Comet Quarterly (ICQ). Opracowane w Sekcji materiały są następnie publikowane w dwumiesięczniku PTMA "Urania - Postępy Astronomii".
          Sekcja wydaje biuletyn pt. "Komeciarz", publikujący m.in opracowane obserwacje członków oraz informacje o nowych kometach.
          Do Sekcji należy około 50 członków (także z Litwy i Szwecji).
(c) 1994 - 2000 by Tomasz Ściężor & Michał Drahus.
(c) 2001-2007 by Tomasz Ściężor
Jesteś gościem tej strony od 12 czerwca 2000 r.

Serwer sponsoruje Portal Astrohobby.PL