Lista dyskusyjna

Od dnia 24 listopada 2000 roku działa emailowa lista dyskusyjna członków naszej Sekcji, nazwana SOK-PTMA. Jest ona profesjonalnie obsługiwana przez serwer YahooGroups. Moderatorem listy jest Jarosław Grolik.

Co umożliwia lista dyskusyjna?

Lista dyskusyjna [SOK-PTMA] pozwala na proste wysyłanie poczty elektronicznej do wszystkich zapisanych osób. Dzięki temu, zarówno zarząd SOK ma możliwość szybkiej komunikacji z członkami, jak i oni sami między sobą. W praktyce, użytkownicy listy będą dostawali Cyrkularze Sekcji Obserwatorów Komet (CSOK) z najnowszymi informacjami o inicjatywach Sekcji, widocznych kometach czy nowościach na stronie SOK. Ponadto, lista umożliwia każdemu uczestnikowi dzielenie się z pozostałymi informacjami o obserwowanych kometach, sprzęcie i wszystkim czym tylko podzielić się zechcą.

Zasady działania
Zachęcamy wszystkich członków Sekcji do zapisania się na listę. Umożliwi to nam szybko i sprawnie komunikować się z Wami wszystkimi. Przede wszystkim jednak, wydaje nam się że lista pozwoli lepiej poznać się członkom Sekcji i bardziej zintegrować nasze grono "zapaleńców kometarnych" rozsianych przecież po całej Polsce i nawet poza jej granicami. Dlatego też jest ona zamknięta "na zewnątrz" a uczestnicy mają udostępnioną opcję pisania do wszystkich, z której, mamy nadzieję - będą korzystali.